MAGNEESIUM - UNUSTA VÄSIMUS JA LIHASKRAMBID

Blog

Kommenteeri
Üks inimkeha jaoks tähtsamatest, isegi võiks öelda hädavajalikematest mineraalidest on magneesium. Kuna alati ei õnnestu kõiki olulisi mineraale toidust kätte saada, kaasneb vajaka jäämise puhul oht mineraalipuudusele ja kaasnevatele vaegustele. Kas tunned tihti püsivat väsimust, isutust, nõrkust või krampe lihastes? Kõik need on sümptomid, mis viitavad magneesiumi puudusele. Jagame Sinuga nippe, kuidas sellest pääseda.

Milles seisneb magneesiumi vajalikkus?

Magneesium on vajalik lihaskoe lõõgastumiseks ja närvitalitluseks. See mineraalaine lõõgastab veresooni ja on olulisel kohal südamelihase töös: aitab korraldada südamelöökide sagedust ja lihaste kokkutõmbumist, vähendab trombide teket, reguleerib ioonide liikumist rakku ja sealt välja. Magneesiumi on nimetatud ka looduslikuks kaltsiumikanali blokaatoriks - kui organismis on magneesiumitase madal, ei jää kaltsium luudesse.

Millised on magneesiumipuuduse sümptomid?

Juhul, kui antud mineraali hakkab kehal väheks jääma, esinevad esimesed magneesiumipuuduse sümptomid: kõigepealt isutus, püsiv väsimus ja nõrkus, ning seejärel juba valulikud jalakrambid ning “sipelgad” kätel ja jalgadel ning silmalau tõmblused. Magneesium osaleb ka rasvade ainevahetuses, seega selle puuduse korral suureneb vere kolesteroolisisaldus.

Millest tuleneb magneesiumipuudus?

Magneesiumi vajadus on igal inimesel erinev, olenedes füüsilisest aktiivsusest ja kehakaalust. Täiskasvanu ööpäevane vajadus on 280–450 mg, kuid vaimse ja füüsilise stressi korral vajame seda mineraalainet rohkem, nagu ka tugeva pingutuse ja suure füüsilise koormuse korral. Kõnealuse mineraalaine puudus tekib kergesti kehva imendumisvõime tõttu läbi soole, seega organism on iga päev võimeline talletama ainult murdosa vajalikust magneesiumi kogusest. Küll aga on sellele võimalik kaasa aidata vältides valesid toitumisharjumusi. See puudutab ka dieeditajaid, kes end söömisel liialt piiravad. Magneesiumipuudus võib tegusatel inimestel tekkida ületöötamise ja stressi ajal, eriti kui lõõgastumiseks kiputakse liialdama alkoholiga. Rohkem magneesiumi vajavad ka sportlased, puberteedieas lapsed ning noorukid, rasedad ja imetavad emad.

5 parimat magneesiumi allikat!

Alustame kõigepealt parimatest looduslikest magneesiumi allikatest. Kõige rohkem magneesiumi sisaldavateks toiduaineteks on:

1. Täisteratooted - nisu- ja kaerakliid, täisterahelbed, tatar, hirss.

2. Pähklid ja seemned - päevalille- ja kõrvitsaseemned, Kreeka, India, pekaani- ja pistaatsiapähklid, kookoshelbed. 

3. Lehtköögiviljad ja idandid - spinat, lehtkapsas, lehtpeet,

4. Oalised -  Liima oad, sojaoad, läätsed, herned. 

Tagasihoidlikuma magneesiumisisaldusega on kartul, tomat, viigimarjad, õunad, aprikoosid ja banaanid. Lisaks sisaldavad magneesiumit ka mõningad loomsed toidud. Nimelt tuunikala, lõhe, vähilaadsete ja piimatoodete magneesiumisisaldus on küll väiksem, kuid mineraali omastatavus nendest jällegi parem. Küll aga kui toitumine ei ole piisavalt mitmekülgne, on vaja keha toetada lisaks magneesiumi toidulisandiga

5. Seega viimaseks parimaks abilisek on suurepärane magneesiumi toidulisand, mille abil on võimalik vältida magneesiumipuudusest tekkivaid sümptomeid. Üheks selliseks abivahendiks on meie NorVita Magneesiumi geel.

Milles seisneb NorVita Magneesiumi geeli eripära?

NorVita Magneesiumi geel on ainus selline turul eksisteeriv toode. See sisaldab bioaktiivset orgaanilist magneesiumi, kus orgaaniline magneesiumtsitraat imendub kehasse kiiresti ning ei põhjusta seedevaegusi. Meie uudne ja patendi ootel toode on unikaalse ja naturaalse koostisega - see ei sisalda lõhna- ega maitseaineid, säilitusaineid ning ei põhjusta allergiaid. Lisaks mahutab NorVita Magneesiumi geel endasse ka vitamiini B6, mis tugevdab kasulikku mõju energiavahetusele, närvisüsteemi talitlusele ja aitab vähendada väsimust ning kurnatust. Tegu on Eestis arendatud ja toodetud toidulisandiga, mis on ühtlasi disainitud ülimugavasse kompaktsesse pakendisse. Suukaudu tarbitaval maitsval geelil põhinev toode on parima imendumisvõimega ning ei vaja manustamisel vett. Geel imendub kehasse suu limaskesta kaudu ja on mõeldud kõigile, kes ei eelista süüa tablette või kapsleid. Soovitame geeli manustada mitte varem kui alates esimesest eluaastast.

NorVita magneesiumit saad osta otse siitsamast meie kodulehelt ja toodete valikuga saad tutvuda www.norvita.eu/shop. Selleks, et saaksid ise tooteid proovida jagame Sinuga sooduskoodi SPREI10, millega saad meie e-poest esimeselt ostult 10% soodustust.

Lisa kommentaar

Email again: